Ar sūnui geriausia miegoti su mama?

Auginu 6 m. sūnelį, bet iškilo problema, jis labai bijo tamsos… Su mumis miegoti tėtis neleidžia, tad palikome tėtį viena. Taigi, berniukas laimingas su manimi, nes jaučiasi saugus, o tėtis labai piktas, nuolat ant vaiko rėkia. Aš manau, kad tėtis turėtų suprasti sūnų, vaikui geriausia su mama kurį laiką? Juk žiauru būtų palikti jį miegoti vieną kambaryje, manau, juk dar per mažas?

Vaikai neretai išgyvena tamsos baimės periodą. Vienas efektyviausių pagalbos būdų, – palikti įjungtą šviesą (yra net gaminamos specialios mažai šviečiančios lemputės). Taip pat svarbu, kalbėtis su vaiku ir išsiaiškinti, kas konkrečiai jį gąsdina, gal yra kokia racionali baimės priežastis ar vaiką išgąsdinęs įvykis. Raminančiai veikia pasakos prieš miegą paskaitymas, pabuvimas su vaiku tol, kol jis užmigs. Svarbu nenuvertinti vaiko baimės, nesakyti, kad jis išsigalvoja. Kaip suprantu, jūs neignoruojate vaiko baimės, tačiau jūsų pasirinktas pagalbos būdas mažiausiai naudingas. Jūsų vyras  pyksta, jo santykiai su sūnumi prastėja. Sutinku, kad sūnus jaučiasi laimingas miegodamas su jumis. Paprastai, mamos taip pat labai džiaugiasi tokia sūnų meile ir stengiasi kiek galima ilgiau ištęsti šį sūnaus prieraišumo teikiamą malonumą. Teisindamos savo elgesį atjauta vaikui ar rūpesčiu vaiko gerove, – jos renkasi santykį su sūnumi, vietoj santykio su vyru. Suprantama, kad vyrui tas nepatinka ir kelia teisėtą pyktį.

Šešiametis berniukas jau gali būti pajėgus miegoti vienas kambaryje. Žiauru būtų, ne palikti jį vieną miegoti, o tenkinant jo įgeidžius, sugadinti santykius su jo tėvu. Tokio amžiaus berniukui labai svarbu geri santykiai su tėvu. Tėvo griežtumas, palaikymas ir padrąsinimas yra labiau reikalingi, nei mamos teikiamas saugumas, kurio reikėjo, kai jis buvo kūdikis. Jei jūs norite, kad tėtis geriau suprastų sūnų, leiskite tėčiui pagelbėti vaikui nugalint tamsos baimes.

Rekomenduojame skaityti