Psichoterapinė grupė

Psichoterapinė grupė

Linked In Logo Company - Free vector graphic on PixabayPsichoterapinę grupę veda Lina Vėželienė, 
Psichologė, egzistencinės krypties psichoterapeutė. 

Grupė skirta asmenims, siekiantiems didesnės santarvės santykyje su savimi ir su kitais.

NAUJA GRUPĖ PLANUOJAMA 2020 M. RUDENĮ

Psichoterapinėje grupėje mokysimės sugyvenimo meno; spręsime aktualius psichoterapinius klausimus; sieksime atviresnio ir laisvesnio buvimo su kitais, bei gilesnio savęs pažinimo.

Maksimalus grupės dalyvių skaičius 12. Grupė uždara, todėl grupei prasidėjus, prisijungti papildomai galimybės nebebus.
Pirmo grupės užsėmimo data bus skelbiama vėliau.
Grupės vyksta kartą per savaitę, adresu: Liepyno 2-65 (Žvėrynas), Vilnius. 
Kaina: 80 Eur/mėn (mokamas prieš pirmą mėnesio antradienį).

Dalyviai į grupę registruojami tik po individualaus pokalbio. Pokalbis mokamas (20 Eur po susitikimo), trunka nuo 30 iki 60 min, gali vykti gyvai arba virtualiai. 
Registruotis pokalbiui galite per laiško formą ,,Kontaktuose” arba el-paštu  info@gyvojipsichologija.lt.

Papildoma informacija apie psichoterapinę grupę 

Kuo grupinė psichoterapija skiriasi nuo individualios psichoterapijos?

Grupėje žmogus sąveikauja ne su vienu žmogumi, o su 10-12. Tai suteikia didesnes galimybes pažinti save įvairose situacijose ir įvairiuose santykiuose. Grupėje vienam gydantis, gyja ir kiti, nes visi yra vienas kito ieškojimų dalyviai ir stebėtojai. 
Grupėje yra didesnės galimybės gauti realesnius savęs paties atspindžius: koks aš esu santykyje su kitais? kokius santykius aš kuriu?  kodėl man gaunasi taip, kaip gaunasi? 
Grupinė psichoterapija nuo individualios skiriasi savo intensyvumu ir efektyvumu sprendžiant santykių su kitais problemas, tokias kaip: vienišumas, nepasitikėjimas kitais, drovumas, uždarumas, dominavimas, agresyvumas, nepasitikėjimas savimi, negebėjimas būti savimi, susiliejimo su kitais problema, konkuravimo su kitais problema. Efektyviau gyja atstūmimo ir nepriėmimo baimės, patyčių ir psichologinio smurto traumos. 

Psichoterapinė grupė – itin tinkama erdvė mokytis sąžiningo buvimo savimi, atvirumo, atjautos, gebėjimo girdėti kitą. Grupėje saugu išbandyti naujus santykių kūrimo būdus, pasitreniruoti reikšti savo jausmus, išsakyti savo nuomonę, apginti savo ribas, – individualioje terapijoje visiems šiems procesams erdvės yra mažiau.

Dalyvavimas ilgalaikėje psichoterapinėje grupėje taip pat suteikia galimybę jausti nuolatinį grupės narių palaikymą, todėl žymiai drąsiau ir lengviau pavyksta susitvarkyti su kasdienio gyvenimo iššūkiais.

Kas vyksta grupinės psichoterapinės sesijos metu?

Visi grupės dalyviai (8-12 žmonių) sėdi ratu ir bendrauja tarpusavyje. Grupę vedantis psichoterapeutas prižiūri psichoterapinio proceso vyksmą ir, jei reikia, koreguoja turinį bei vykstančias sąveikas. Stabdo neproduktyvias ar teorines diskusijas, neleisdamas terapiniam procesui nuslysti buitiniu paplepėjimų ir patarimų dalijimo paviršiumi.

Viena grupinio darbo sesija trunka 90 min.

Grupės dalyviai dalijasi tuo, kas jiems svarbu, kelia klausimus, kurie jiems aktualūs, kalba apie realias savo gyvenimo situacijas, kuriose norėtų kažką pakeisti. Taip pat grupės dalyviai dalijasi mintimis ir jausmais susijusiais su grupėje vykstančiais procesais. Atsiliepia į kitų grupės dalyvių pasidalijimus, išreiškia procese kilusius jausmus ar mintis. Išsako palaikymą ar suteikia grįžtamąjį ryšį.

Temas ir klausimus kiekvienai grupinio darbo sesijai siūlo patys grupės dalyviai pagal savo poreikius, bet ne grupės vedantysis. Todėl psichoterapinės grupės neturi jokio teminio plano, vyksta pagal spontaniškai besiformuojančias užklausas. 

Kam reikalingas individualus pokalbis?

Ilgalaikio psichoterapinio darbo grupės paprastai yra uždaros. Darbui prasidėjus, nauji dalyviai nebepriimami. Pageidaujantys dalyvauti psichoterapinėje grupė, prieš prasidedant grupei, turi susisiekti su grupę organizuojanču psichoterapeutu ir susitarti dėl individualaus susitikimo. Pokalbio metu aptariamos kliento užklausos ir lūkesčiai grupei, psichoterapeutas atsako į klientui kylančius klausimus. Po pokalbio klientas sprendžia, ar grupinis darbas su šiuo specialistu jam tikrai tinka. Psichoterapeutas sprendžia, ar jo organizuojama grupė tinka norinčiam joje dalyvauti žmogui. Jei papildomų klausimų nekyla, aptariamos kontrakto sąlygos: konfidencialumas, lankomumas, punktualumas, mokestis, išėjimas (pašalinimas) iš grupės.

Ar yra kokios nors dalyvavimo grupėje taisyklės?

  • Konfidencialumas. Tai kas kalbama grupėje, lieka grupėje. Be teisės kam nors perpasakoti, konspektuoti, įrašinėti ar filmuoti. 
  • Pagarba vienas kitam. Grupėje draudžiama bet kokia smurto prieš kitą žmogų forma.
  • Aktyvus asmeninis dalyvavimas. Grupėje nepageidaujami stebėtojai, vertintojai ir ekspertai. 
  • Atvirumas ir nuoširdumas. Dalyviai grupėje yra ne tam, kad patartų vienas kitam ar išspręstų vienas kito problemas, bet tam, kad atvertų vienas kitam savo gyvenimo patirtį.
  • Laisvė ir atsakomybė. Laisvė reiškiasi tuo, kad kiekvienas grupės dalyvis yra laisvas kalbėti apie save tai, ką nori; tiek, kiek nori ir taip atvirai, kaip jis to nori. Kiekvienas grupės dalyvis gali bet kada palikti grupę, įspėjęs grupės vadovą bei visus dalyvius prieš dvi savaites.
  • Pagarba laikui ir punktualumas. Prasidėjus grupinei sesijai, pavėlavusieji nebeįleidžiami.

Gyvosios psichologijos studija

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti?

Susisiekti