Šokio praktikos grupė moterims

Šokio praktika  ,,Flower dance“

Šokio  praktikas veda psichologė psichoterapeutė Lina Vėželienė

Moteris ir merginas kviečiame į ,,Flower dance“ praktikas!

Nuo 2020 m. rugpjūčio 12 d. ,,Flower dance“ praktika vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 18:30. KARANTINO METU NEVYKSTA.

Norinčios prisijungti, turi atvykti viena valanda anksčiau instruktažiniam pokalbiui. Jo kaina – 30eur. Registracija el.paštu info@gyvojipsichologija.lt.

,,Flower dance“ –  tai šokio praktika, apjungianti plastiškus judesius, vaizduotę, patyrimus, jausmus bei pojūčius. Norinčioms praktikuoti ,,Flower dance“ nėra jokių amžiaus apribojimų, taip pat nereikia ypatingų choreografinių gebėjimų.
,,Flower dance“ praktikos sistema ypač tinka vertinančioms holistinį darbą su savimi ir stabilius kokybinius pokyčius.

Užsiėmimo trukmė 90 min.
Vienkartinio dalyvavimo mokestis – 20 eur, 5 kartų abonementas – 90 eur.


Kokias psichologines problemas sprendžia ,,Flower dance“, kaip vienas iš sensomotorinės psichoterapijos metodų?

  1. Atskirties nuo kūno problemos.

               Škotų kilmės psichiatras Ronald David Laing (1927-1989) nemažai tyrinėjęs santykio su kūnu sutrikimus, pavadino juos bendra ,,Aš“ įkūnijimo problema, bei teigė, jog ši ,,neįsikūnijimo“ arba atskirties problema plačiai paplitusi šiuolaikinėje visuomenėje. Apie tai jis rašė:

,,Eilinė asmenybė – tai išdžiūvusi, susitraukusi dalelė to, ką galėtume vadinti asmeniu. Jei jau kalbame apie mūsų kūnus, tai mes išsaugome tik tam tikrus pojūčius, būtinus judesiams koordinuoti, bei tenkinti minimalius biosocialinio išlikimo poreikius – atkreipiame savo dėmesį į nuovargį ir kūno signalus, reiškiančius maisto, sekso, šalinimo ir miego poreikius; ką nors daugiau jaučiame labai menkai arba visai nieko.“

Taip Laig‘as rašė 20 a. pabaigoje. Dabar gyvename jau 21 a. jaučiamės gerokai toliau pažengę, bet tenka pastebėti, kad ši jo aprašyta ,,neįsikūnijimo“ problema vis dar gilėja. Remdamasi savo praktika gerbiamo kolegos apibūdintą problemą dabar perfrazuočiau taip: ,,Šiuolaikinis asmuo tai – išdžiūvusi ir susitraukusi dalelė to, kas jis galėtų būti… Šiai dienai jis nebepajėgus jausti nei nuovargio, nei poilsio ar miego poreikio. Šiuolaikinis žmogus pažengė tiek, kad jau geba ignoruoti visus savo kūno siunčiamus signalus, kaip nereikšmingus: jis apsieina ne tik be maisto, bet gali sustabdyti ir šalinimo funkciją iki tam palankaus momento, pavyzdžiui, iki darbo pabaigos“.

,,Flower dance“ šokio praktika – tai švelnus ir gražus būdas sugrįžti į savo kūną, – įsikūnyti ir priimti save savo moteriškume. 

Šis grįžimas namo sprendžia be galo daug vidinių konfliktų: tarp proto ir jausmų; tarp valios ir norų; tarp susilaikymo ir spontaniškumo. Išnykus psichologinei ,,Aš“ atskirčiai nuo kūno, grįžta prigimtinė kūno judesių plastika ir gracingumas. Atkurtas santykis su kūnu taip pat grąžina gebėjimą jausti, kliautis ne tik protu, bet ir savo intuicija, pojūčiais, vidine išmintimi. Stiprėja gebėjimas pasirūpinti savimi. Daugėja tikrumo, saugumo, pasitikėjimo savimi.

Kitas labai svarbus įsikūnijimo efektas – keičiasi santykiai su žmonėmis. Aiškėja asmeninės ribos, nyksta artumo, atstūmimo, nepriėmimo baimės. Gilėja ir tvirtėja santykiai.

  1. Psichologinių traumų pasekmės. 

Mūsų kūnai veikia kaip stropūs sandėlininkai, registruojantys kiekvieną mūsų išgyvenimą ir patirtį. Visi mūsų patyrimai, ypač neigiami ir traumuojantys yra išsaugomi neribotose kūno atminties talpyklose. Kiekvienas kūno sustingimas, skausmas, nejudrumas, judėjimo ar net sėdėjimo stilius turi savo atitikmenis psichikoje. Todėl psichinės sveikatos susigrąžinimas per kūno plastikos atkūrimą, – nuo seno žinomas gydyo būdas. Pastaraisiais dešimtmečiais jau įrodomas ir moksliniais tyrimais. Apie tai rašo Bostono universiteto Medicinos mokyklos psichiatrijos profesorius ir Nacionalinio kompleksinių traumų gydymo tinklo direktorius dr. B. van der Kolkas: 

,,Veiksmai, susiję su mūsų kūno pojūčių stebėjimu ir susidraugavimu, gali nulemti reikšmingus proto ir smegenų pokyčius, kurie savo ruožtu gali išgydyti traumą.“ 

  1. Nerimastingumo problemos.

,,Flower dance“ praktika paremta įsiklausymu į savo kūno pojūčius bei emocines būsenas. Vien jau šis įsiklausimas, padeda apmalšina prote vyraujančią sumaištį. O plastiški ir harmoningai tikslūs šokio judesiai padeda nurimti ir atsipalaiduoti kūnui. 


  • Turi būti tylus, nutildęs savo vidinį triukšmą, kad galėtum klausytis Visatos Kūrėjo balso.
  • Turi būti klusnus, kad tiksliai įsilietum į Visatos harmoniją, netrikdydamas ir pagal save jos neperdarinėdamas. Kad gyventum pagal pačios Gamtos diktuojamus ritmus, kad jaustum vidinio laiko tėkmę ir kurtum savo gyvenimą santarvėje su Būties dėsniais.
  • Turi būti džiugus, kad per tave laisvai tekėtų neišsenkantis meilės ir džiaugsmo Šaltinis.

Gyvosios psichologijos studija

Turite klausimų? Norite užsiregistruoti?

Susisiekti