Visiškai patikimas širdies išsigydymo būdas!

,,Surandėjusi, nusivylusi širdis, liūdesio maurais apėjusi, vienatvės grandinėmis sukaustyta. ,,Nebegaliu mylėti“, – šnabžda ji dar kartais, gūdžioje tyloje. – ,,Prisimenu, ką tai reiškia, bet nebegaliu“. Tarsi nusenęs baleto artistas, artrito susukiotais sąnariais, nostalgiškai rymantis prie senų fotografijų ir vis dar matantis save skraidantį po sceną, iki aitraus graudulio trokštantis tos įsivaizduojamos judesio laisvės. Ir skaudžiai aiškiai suvokiantis, kad taip niekada nebebus… O gal niekada ir nebuvo?

Randais nurandėjusi širdis nebegali mylėti. Nuo mažiausios pastangos skauda. Fiziniu skausmu skauda, tarsi kreivai sugijusį kaulą ištiesinti plieniniu kūjeliu kas bandytų. Todėl, jei ir myli, tai vis galva, mintimis, kad širdies nepaliestų; kad taip labai neskaudėtų.

Randais nurandėjusioje širdyje kiekvienas randas žmogaus vardu pažymėtas, gyvą krauju ašarotą istoriją menantis. Iš tų laikų, kai dar galėjo mylėti, kai dar širdimi mylėjo“.

Pažįstama?

Širdies neįgalumo problemų tikrai nerasite aprašytų jokiame psichikos ligų sąvade, nes tai ne racionaliųjų sveikatos mokslų sritis. Tačiau dvasiniai širdies negalavimai daugumai besikreipiančių psichologinės pagalbos visgi pažįstami. Žmonės skundžiasi ,,akmeniu ant širdies“, širdies nejautrumu, kietumu, šaltumu; negebėjimu atverti širdies kitam; baime mylėti. Visus šiuos nusiskundimus galima priskirti vaizdingoms metaforoms, jei tik tos metaforos nebūtų taip aiškiai juntamos kūne. Ir santykiuose…

Galbūt, būtent dėl tokio mistiškumo ,,širdies problemos“ dažniau sprendžiamos ne psichologo kabinete, o kreipiantis į ezoterines paslaugas teikiančius asmenis.

Atverti ,,užrūdijusius širdies vartus“ žmonės keliauja į egzotines šalis pas aukštesnėmis galiomis apdovanotus guru, kad tie pravalytų užakusius energetinius centrus, kuriais nebeteka meilės energija. Nemėgstantys ieškoti taip toli, lankosi vietiniuose širdies atvėrimą žadančiuose seminaruose, kur per vieną ilgąjį savaitgalį nuo širdies nurenkami visi akmenys, užgydomi randai, išlaisvinami emociniai blokai ir sulopomi visi auros įtrūkimai.

Geros ir greitos paslaugos nūdienoje paklausios. Trys dienos atsiskyrimo, pašokinėjimo, paašarojimo, pakvėpavimo, paatviravimo, pameditavimo, švelnių apsikabinimų – ir tavo širdis atverta! Važiuok, žmogau, namo ir mylėk sau sveikas.

Deja, ties tuo greitų paslaugų rezultatai ir baigiasi… Širdies centras lyg ir atvertas, o mylėti savo artimo vis tiek neišeina. Įdomu kodėl? Ne tas guru pasitaikė, ar ne toje galios vietoje vyko?

O gal todėl, kad ,,lengvai ir greitai“ šioje srityje neveikia? Ir gal dar todėl, kad dvasinės širdies išgydymas neturi nieko bendro su sentimentaliu paašarojimu ar emocingais pasiglėbesčiavimais?

Kad ir kaip nekomfortiškai tai skamba, bet širdies išgydymui reikia šiek tiek daugiau laiko nei pora savaitgalių miško tankmėje ir šiek tiek daugiau pastangų nei jausmingas paatviravimas laužo šviesoje. Ir pati blogiausia žinia ta, jog niekas kitas tavo širdies tau neišgydys. Tą gali padaryti tik tu pats.

Tuo pat metu, tai ir gera žinia – savo širdį gali išsigydyti pats! Ir šis ,,pasidaryk pats“ projektas nieko nekainuoja ir važiuoti niekur nereikia. Taip pat nereikia laukti nušvitusio mokytojo, tinkamos mėnulio fazės, ar palankaus Veneros aspekto. Projektą vykdyti galima pradėti šiandien pat, netgi nepakilus nuo savo mylimiausio fotelio. Ir dar, kas be galo svarbu, – rezultatai ekologiški ir stabiliai išliekantys.

Norintiems pabandyti, trumpai pristatysiu visą širdies išsigydymo planą. Kad ir vėl galėtumėte mylėti be skaudulių, sunkumo, baimių, be ,,akmenų“ ar ,,užrūdijusių spynų“. Kad ir vėl galėtumėte pradėti jausti…


Jums reikės: laiko, pastovumo, kantrybės, o taip pat vieno kito artimesnio žmogaus (tinka ir bendradarbiai). Siekiantiems efektyvumo ir širdies atsivėrimo spartos rekomenduočiau praktikuotis ant sutuoktinio. Pažengusiems – ant tėvų. O nelabai savimi pasitikintys gali pradėti nuo vaikų. Tiks ir kaimynų, jei neturite nuosavo.

1 lygis. Įžanginis

Tikiuosi sėkmingai atsirinkote širdies čakros atvėrimo darbui jums reikalingą subjektą. Būkite dėmesingi ir įvertinkite realias savo galimybes. Pirmame lygyje, nerekomenduojama rinktis asmens, kurio stipriai nekenčiate. Jei aplink jus kitokių nėra, darbo pradžiai rinkitės naminį gyvūnėlį.

Šiame įžanginiame lygyje visas dėmesys turės būti sutelkiamas į elgesio valymo darbus. Jei jau ryžotės atverti savo širdies čakrą, daugybės jums patogių ir įprastų dalykų daryti nebebus galima.

Žemiau pateikiamas sąrašas:

 • Pasirinkto asmens nebegalima kritikuoti.
 • Nebegalima jam meluoti.
 • Nebegalima priekaištauti šiam žmogui dėl jo klaidų ar dėl trūkumų.
 • Jo negalima atstumti, sakant: ,,neturiu tau laiko” ar ,,tu man trukdai”.
 • Negalima jo nutraukti, kai kalba ar  ką nors pasakoja.
 • Negalima ignoruoti jo prašymų.
 • Negalima nepastebėti jo buvimo šalia.
 • Negalima nepadėkoti už suteiktas paslaugas.
 • Negalima jo kaltinti dėl savo paties nelaimingumo.
 • Negalima tobulinti jo elgesio ar charakterio pagal savo paties tobulą paveikslą.
 • Negalima jam gailėti dovanų ir malonių paslaugų.
 • Negalima tyčiotis ir žeminti nei paslapčia, nei viešai prie kitų žmonių.

Dėmesio!!! Projektui pasirinkto asmens negalima mušti, žnaibyti, stumdyti, spardyti, kandžioti. Jei fizinis smurtas – vis dar vyraujanti jūsų ,,meilės kalba” – dalyvauti šiame projekte jums gerokai per anksti.

Įžanginiam širdies gydymo etapui skirkite 2-3 metus. Jei reikės, galite užtrukti ir ilgiau. Dirbkite tol, kol kitoks jūsų elgesys neaprėps visų jūsų pažįstamų bei artimųjų.

Paskutiniuosius metus siūlau padirbėti ne tik su veiksmų valymo darbais, bet ir su minčių. Tuos pačius draudimus įveskite ir į savo galvojimą apie pasirinktus asmenis. Tai yra, net ir mintyse jų , nesmerkite, nesityčiokite ir nekaltinkite. Jei dirbsite uoliai ir kasdien, jums tikrai pavyks.

2 lygis. Bazinis

Pereiname prie bazinio sveikos širdies lygmens. Jame pagrindinis darbas vyksta su savimi pačiu. Taigi tuos pačius elgesio transformavimo darbus reikės atlikti ir santykyje su savimi.

Trumpai dar kartą išvardinsiu svarbiausius:

 • Nustoti sau meluoti.
 • Nebeignoruoti savo poreikių.
 • Savęs nebekritikuoti.
 • Nebesityčioti iš savo svajonių.
 • Nenuvertinti savo norų ir idėjų.
 • Išsigydyti nuo emocinio kurtumo: išmokti jausti tai, ką jauti.

Šiam lygiui pasiekti turėtų pakakti kokių 3-4 metų. Su sąlyga, jei aktyviai teiksite sau visokeriopą paramą dėkingumo, teigiamo vertinimo ir atjautos formomis.

3 lygis. Pagrindinis

Po apsivalymo ir prevencijos, pereiname prie širdies raumens stiprinimo darbų. Kitaip tariant – pradedame treniruotis mylėti. Šiam etapui įveikti rinkitės iš tiesų jums artimus žmones, kuriuos norėtumėte mylėti stipriai, giliai ir atvira širdimi.

Šis projekto etapas nėra labai sudėtingas. Jame daug erdvės kūrybai ir improvizacijai. Ir užduotys nebe tokios konkrečios. Kaip jau šį bei tą išmanantiems, čia suteikiama didesnė veikimo laisvė. Manau, užtruksite kokį penkmetį, ne daugiau.

Lengvesniam susiorientavimui, surašiau kelis kryptį nusakančius teiginius:

 • Kai žvelgiu į mylimą žmogų, mano akys ima spindėti, pasaulis nusidažo ryškesnėmis spalvomis, ir visos rūškanos minos tarsi savaime nutirpsta man nuo veido užleisdamos vietą besiskleidžiančiai palaimai.
 • Mylimo žmogaus klausausi taip įdėmiai, lyg daryčiau įrašą, kurį saugosiu savo širdyje amžiais. Tuščiu žvilgsniu nesižvalgau aplinkui ir nežvilgčioju į blyksintį telefono ekraną, kai mylimas žmogus dalijasi su manimi savo gyvenimu. Kai jis pasakoja apie savo svajones, jaučiu palaimą, nes dalijasi su manimi paties Kūrėjo jam siųsta žinute.
 • Kiekviena minutė praleista su mylimu žmogumi, man vertesnė už visą dieną, paskendusią darbo reikaluose. Kiekvienas susitikimas su mylimu žmogumi tampa gyvenimą įprasminančiu įvykiu.
 • Mylimo žmogaus pasaulį aš noriu pažinti labiau nei savąjį, nes visi jo būties aspektai man be galo įdomūs.
 • Šalia mylimo žmogaus aš tampu geresniu žmogumi. Manyje atgimsta jautrumas, empatija, dėkingumas, dosnumas. Aš jaučiu gyvenimo džiaugsmą ir dvasinę ramybę. Viskas sustoja į savas vietas: vertybės, prioritetai, siekiai, tikslai.

4 lygis. Finalinis

Tą patį 3 lygį pakartokite su visais savo draugais ir artimaisiais. Treniruotis reikia tol, kol jūsų artimoje aplinkoje neliks nė vieno nemylimo.

Suprantama, kad šis lygis gali nusitęsti ir į kitą, ir dar į kitą įsikūnijimą. Dėl laiko sąnaudų nepergyvenkit. Mums dovanota visa amžinybė.

Jei sėkmingai įveikėte ir 4-ą lygį. Tuomet… Sveikinu! Jūsų širdies centras galutinai atvertas!

Trumpa rekomendacija skubantiems: nemažai žmonių linkę laikytis save stipriai dvasiškai pažengusiais ir teigia, jog visa širdimi myli visą pasaulį ir apskritai visus gyvus padarus visame žemės paviršiuje. Netikėkite jais, jei jų pačioje artimiausioje aplinkoje yra bent vienas asmuo, kurio jie nekenčia. Neapsigaukite ir patys, galvodami, jog jūsų širdis atvira visoms gyvoms būtybėms. Tikrai taip nėra, jei negalite pakęsti savo kaimynės iš pirmo aukšto ar niekinate pusbrolį iš Utenos.

Todėl rekomenduoju, šį 4 lygį palikti tolimai ateičiai, kuomet jau iš tiesų gebėsite mylėti pačius artimiausius.

,,Neverta pasukti dvasinio tobulėjimo keliu, kol nesuvokiame, kokia tvirta yra žemesnioji žmogaus prigimtis ir kiek reikia budrumo, nuolankumo ir pasiaukojimo, kad ją pakeistume. Daugelis mano, kad tą padarti padės dvasinis mokymas. Deja, ne! Suvaldyti savo psichiką kur kas sunkiau, nei mums atrodo!“ (O.M. Aivenhov. Eikite ir telydi jus šviesa.)

Rekomenduojame skaityti