Šokis atgaivina, išlaisvina, primena, kad gyventi galime daug gyviau, paprasčiau; kad gyvenimas kupinas ne tik neišbrendamų kančių ir negandų, bet ir džiaugsmo, muzikos, šokio, bendrystės.
Ne paslaptis, kad kiekvienas pagalbos būdas turi savo galimybių ribas. Kažką galima nuveikti psichologo Sakraliu šokiu vadinamas krikščioniškos maldos būdas, kuomet besimeldžiantieji žodinės maldos turinį išreiškia nesudėtingais šokio judesiais. Pirmieji tokių maldos šokių iniciatoriai buvo kunigas Rudi Pohl SVD ir sesuo Maria Illich SSPS iš Filipinų. Jų dėka toks maldos būdas išpopuliarėjo visame krikščioniškame pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje.
Kai kuriose tikinčiųjų bendruomenėse, sakraliniai šokiai dar vadinami liturginiais. Kad žmonės atskirtų vienus šokius nuo kitų, vyrauja susitarimas sakraliniais šokiais vadinti tas šokių maldas, kurias šoka plati tikinčiųjų bendruomenė, ne pamaldų metu, o liturginiais – tuos šokius, kurie šokami pamaldų metu. Paprastai, liturginius šokius atlieka pastoviai repetuojanti grupelė žmonių, o sakralinius šokius šoka visi, kurie nori, be išankstinių repeticijų.
Lietuvoje sakralaus šokio tradicija nauja, todėl tikintieji, norintys garbinti Dievą šokiu, būna kiek sunerimę ar taip daryti priimtina. Žmonės klausia, ar padoru melstis šokant, ir apskritai, ar šis nuodėmingas, silpnybių ir ydų kupinas kūnas gali dalyvauti meldžiantis? Ar nebūtų priimtiniau melstis tik ,,širdimi“? Tuomet tenka remtis Biblija, kurioje yra ne vienas liudijimas apie šokio, kaip maldos formos legalumą.
Šventajame Rašte šokis pirmą kartą minimas Išėjimo knygoje: ,,Tada pranašė Mirjama, Aarono sesuo, paėmė į ranką būgnelį su žvangučiais. Visos moterys išėjo paskui ją, mušdamos būgnelius su žvangučiais rankomis ir šokdamos ratelius“ (Iš 15, 20). Tai šlovinimo, padėkos šokis – padėkos išraiška Viešpačiui.
Šventųjų gyvenimuose ir Šventajame Rašte taip pat galima atrasti ne vieną užuominą apie šokį ir grojimą. Žinome, kad šv. Pranciškus Asyžietis buvo įpratęs linksmintis šokdamas gatvėse ir laukuose. Šv. Teresė Avilietė, jausdama artėjant melancholiją, griebdavosi savo būgnelio ir kviesdavo seseris šokti. Aurelijus Augustinas taip pat rašė apie savo meilę šokiui:
“Meditacijos man labai patiko. Net man, pradedančiajai, nesunku buvo įsijausti į muziką, regėti vaizdus, jausti. Labai patiko jūsų balsas, muzika, temos, net rytinė mankšta. Po meditacijų kurį laiką jausdavausi ramesnė, švelnėsnė, optimistiškesnė ir troškau tą jausmą išlaiktyti kuo ilgiau. “
“Labai džiaugiuosi atradusi Gyvosios Psichologijos studiją. Apsilankyti paskatino emocinis išsekimas, įtakotas didelių darbų krūvių. Profesionali Linos pagalba, greitai padėjo atsistatyti, atgauti vidinę ramybę ir vėl džiaugtis gyvenimo teikiamais malonumais. Linos įžvalgos, užduodami klausimai man padeda eiti sąmoningumo keliu, vis labiau pažinti save, jaustis vis ramiau net ir sudėtingose ar nemaloniose situacijose. Prijungusi dar ir sensorines meditacijas, gaunu išties visą kompleksą terapijų, kurios mane stiprina, leidžia vis labiau džiaugtis savimi ir aplinka be išorės įtakos. Dėkoju Linai ir Agnei. Labai džiaugiuosi jus sutikusi…”
“Į gyvosios psichologijos studiją atėjau būdama ant savižudybės ribos, o dabar jaučiuosi kaip naujai gimusi. Aš atsitiesiau, o mano keturi vaikai neprarado mamos… Šis pokytis – tai neįtikėtina dovana, viena iš daugelio, kurias gavau mokymosi ir gydymosi metu Gyvosios Psichologijos centre, nors tiksliau šį procesą norėtųsi vadinti sielougdos ir sielogydos praktika, kadangi aš ne tiek radau išeitį iš savo sielvarto ir gyvenimo situacijos, kiek pradėjau geriau jausti, suprasti ir priimti save. Manau, kad to pasiekti buvo įmanoma dėl viena kitą papildančių praktikų protui, sielai ir kūnui, kurias čia gavau. Agnės puikiai vedama energoterapija ir sensorinės meditacijos iš tiesų turėtų būti neatsiejama psichoterapijos dalis, nuoširdžiai rekomenduoju. Gyvosios Psichologijos centras yra unikalus tuo, kad čia galima rasti viską, ko reikia atsidūrus krizinėje situacijoje, tačiau šalia to – taip pat viską, ko reikia, norinčiam augti dvasiškai. Tai – paskaitos, straipsniai, Linos nuostabi knyga su daugybe gerų ir aiškių patarimų „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“, stovyklos, judesio ir šokio terapijos.
Esu nepaprastai dėkinga Linai už dovaną vėl galėti gyventi pasitikėjime, džiaugsme ir meilėje.”
“Atėjau pas Liną į psichoterapiją prieš kokius 2 metus. Stovėjau ant skyrybų slenksčio, tai būsena buvo tokia, kad labiau, galima sakyti, atšliaužiau. Prieš tai lankiausi pas kokius 3 skirtingus psichologus, bet vis buvo kažkas ne taip, tai iš dabartinės perspektyvos suprantu, kad svarbiausia yra jausmas, kad tave supranta, priima ir, kad gali pasitikėti. Tai va čia tai ir atradau, ir todėl jaučiuosi labiausiai dėkinga Linai. Vėliau įsitraukiau ir į kitus užsiėmimus ir jie visi man kažkuo padėjo atsigauti, sustiprėti, labiau pasitikėti savimi ir savo jausmais. Iš pradžių buvo nejauku, keista, neįprasta, bet kartu buvo įdomu ir norėjosi būti toje moterų bendrystėje. O po kurio laiko tai jau ir laukdavau tų užsiėmimų. Pavyzdžiui, Flower dance praktika padėjo pamatyti savyje moteriškumą, švelnumą, prieš tai nelabai žinojau, kad tokį turiu… Agnės meditacijos padėjo ir padeda sustoti kasdienybėje, pažvelgti į savo vidų, pažinti save, nebijoti savo jausmų ir priimti juos, o kartu ir save.
Dar lankiau sąmoningo judesio užsiėmimus pas Miglę, tai jie padėjo į patį judesį pažvelgti giliau, atsiskleisti ir suteikė naudingų patirčių ir praktikų, kurias galima pritaikyti.
Labai linkiu visoms moterims skirti daugiau laiko sau, puoselėti meilę sau, kuri tikriausiai yra kelias į kokybiškesnį, geresnį gyvenimą, o ,,Gyvoji psichologija” gali tapti ta kelio pradžia, inspiracija, tai labai rekomenduoju išbandyti ir pasirinkti sau tinkamiausią veiklą.”
“Ilgą laiką niekaip negalėjau prisėti ir pasidalinti su visais raštu dėkingumu dviems nuostabioms ir ypatingoms moterims – Linai Vėželienei ir Agnei Vėželytei. Negalėjau, nes norisi pasakyti tiek daug, ką sunku sutalpinti vienoje žinutėje. Mano bendrystė su Gyvosios psichologijos siela Lina Vėželiene prasidėjo dar 2013 m. po vyro savižudybės. Iki tol bandžiau ieškoti sau pagalbos pas dar du psichologus. PIrmu atveju pavyko sumanipuliuoti savo būseną (pačiai nuo jos bėgant) tiek, kad psichologas įtikėjo fantastiniu mano gyjimu. Visgi po 3 mėn. tapo visai blogai ir pas jį paprašiau pagalbos – tikėdamas mano puikiu gyjimu jis pasiūlė vaikščiot aplink namą tam tikrais judesiais. Toliau nepasakosiu, bet kažkaip išbuvau iki kito psichologo. Antru atveju, pas kitą psichologą, per 5 seansą supratau, jog “koučinu” psichologę, tad nusprendžiau už tai nemokėti pinigų daugiau… Ir likau pati su savimi… kas artino prie vidinės bedugnės. Lina Vėželienė atsirado mano gyvenime dar po metų – kai negalėjimas verkti ir užspaustos emocijos pradėjo virsti atomine tragedija. Ji buvo ta, nuo kurios nepavyko pasislėpti prašant pagalbos… Taip taip, dažnai mes patys suvokiame ir ieškome pagalbos, o iš tikro slepiamės ir bijome būti “nuogi”. Tiksliau, Lina padėjo man nustoti slėptis nuo savęs, nepasiduoti logikos ir proto manipuliacijom. Tai leido gyti greitai ir pasveikti tiek, kad leisti sau gyventi pilna krūtine ir suteikti sau antrą šansą. Linos pagalba išmokau atpažinti savo proto “žaidimus” ir kaip su tuo tvarkytis. Visgi prieš porą metų gyvenime turėjau situaciją, kai skaudėjo emociškai taip stipriai, kad tai virto gilia depresija, net mokant proto “žaidimų” taisykles bei kaip su tuo dorotis. Protas buvo sau, o emocijos jam visiškai nepavaldžios. Tikiu dažnas susiduria su situacija, kai žino ką daryti ir kodėl, bet emocijos yra nevaldomos… Tada gavau pasiūlymą susipažinti su Agnės Vėželytės taikoma energetinio gydymo praktika. Prisipažinsiu – šiek tiek dvejojau… jauna, graži mergina ir išmintis? Įprastinė logika buvo labai klaidinga. Agnė turi neapsakomą talentą padėti susitvarkyti su savo emocijomis! Ji išmoko dirbti su savimi ir jausti tą tikrąją vidinę ramybę ir stiprybę atrandant balansą tarp proto, sielos ir kūno. Per 2 mėnesius po 1 vieną vizitą per savaitę iš gilios krizės apimtos moters tapau laiminga be jokių išorinių aplinkybių pokyčių. Ačiū Gyvosios psichologijos šeimai! Tai unikali komanda, kur keičiasi gyvenimai, nes žmonės išmoksta mylėti save ne tik protu, bet ir siela. Lina ir Agne – visada būsiu Jums dėkinga už susigrąžintą įvairių spalvų savo gyvenimą. P.S.: Šalutinis poveikis – sėkmingai pradėjęs kristi viršsvoris 🙂
“Abiejų praktikų nauda yra didelė- tiek fizine, tiek dvasine prasme- kūno ir dvasios lankstumas ir harmonija tik didėja.
Flower Dance ir sensorinė meditacija man yra kaip balzamas kūnui ir sielai, nes padeda mažinti kasdienybės iššūkių padarinius, švelniai valo praeities “nuosėdas”, stiprina pasitikėjimo savimi “raumenis”. Kiekviena moteris turėtų nuo jaunumės pasirinkti sau praktiką. Rekomenduoju Flower Dance ir sensorinę meditaciją, padedančias atsiskleisti moteriškam potencialui, švelniai, pagal individualų tempą. Šios praktikos man- tai kelionė į save ir su savimi atradimų ir gilesnio savęs pažinimo ir skleidimosi keliu. Šių praktikų prasmė ir “šalutinis” jų poveikis- laimė ir darna su savimi, moteriška harmonija- skleidžiasi ir pildosi vis labiau, subtiliau.
Pasitikiu Linos ir Agnės profesionalumu ir švelniu vedimu praktikų metu.”
“Stebiu ir stebiuosi Linos profesine drąsa ir įžvalgumu, bei jos, matyt, įgimta aistra pažinti žmogų ir jo sielos gydymo būdus. Ji nuolat išeina už savo profesijos ribų, atrasdama ir sujungdama, sukuria gilesnius ir paveikesnius būdus žmogaus gijimui.
Linos Gyvosios psichologijos studija – tokios veiklos rezultatas. Dalyvauju keliuose užsiėmimuose – kūno terapijoje, sensorinėse meditacijose, šokiuose ir kiekvienas jų tam tikram gyvenimo laikotarpiui suteikia būtent tą gydymą, postūmį ar aiškumą, kurio būtinai tuo metu reikia.
Labai rekomenduoju šią studiją ir joje dirbančią Linos komandą tokiam žmogui, kuris pasimetęs, emociškai sužeistas, ar pasiklydęs tarp daugelio mokymų, bet viduje turi aiškų ir nenumaldomą norą būti laimingu.”
Meditacija man yra nauja patirtis. Prisijungusi prie intensyvios savaitės kurso nėriau į šaltą vandenį ir buvo tikrai visokių išbandymų. Todėl tik pradedantiems medituoti ir norintiems išbandyti tokį intensyvų kursą linkiu stiprybės ir ištvermės! Tuo pačiu ir nuoširdžiai rekomenduoju, kadangi pakankamai greitai galima pajausti gerus rezultatus, o tai sukelia norą toliau tęsti!
Meditaciją tęsiu ir pasibaigus kursui. Jei neišeina rytais, padarau prieš miegą. Pastebėjau, kad medituoju tiesiog dienos metu ir atpažįstu šią meditatyvią būsena kasdienybėje. Geriau jaučiu savo emocijas ir žymiai labiau, nei anksčiau trukdo erzulys ar sukilusios neigiamos emocijos. Pradėjus medituoti pasidariau jautresnė savo vidiniam pasauliui ir labiau atsižvelgiu į tai, ko jam tą dieną reikia.
Jau po dviejų savaičių pradinukės patirties galiu pasakyti, kad meditacija man suteikia vidinės ramybės ir netgi laimės. Labiau susidraugavus su savo emocijomis ir jausmais yra lengviau gyventi, o meditacija šį pažinimo proceso mygtuką tikrai įjungia.
Dėkoju Agnei ir linkiu visiems bent jau pabandyti!:)