PAGALIAU!

Pagaliau! Mano maldavimai buvo išklausyti. Linguojuosiu palaimingai gulėdama ant greitosios pagalbos neštuvų. Girdžiu kartkartėmis suspiegiančią sireną. Matyt, vairuotojui buvo pasakyta, kad atvejis skubus. Bet aš pati tai neskubu.

Pagaliau! Mano maldavimai buvo išklausyti. Linguojuosiu palaimingai gulėdama ant greitosios pagalbos neštuvų. Girdžiu kartkartėmis suspiegiančią sireną. Matyt, vairuotojui buvo pasakyta, kad atvejis skubus. Bet aš pati tai neskubu. Guliu beveik pakiliai nusiteikusi, laukiu, mėgaujuosiu dėmesiu. Pirmą kartą kaltės jausmas, kad trukdau savo buvimu, apmažta iki vos vos juntamo. Turiu pateisinamą priežastį, – ligą! Važiuoju kone laiminga, pasidžiaugiu, kad guldys į reanimaciją. Reiškia diagnozė nebuvo klaidinga ir niekas nekaltins manęs, kad atėmiau brangų žmonių laiką be reikalo. Randasi menkutė viltis, galgi manęs Ten išklausė ir pagaliau pasiims? Matau susirūpinusį medikės veidą, girdžiu įtampą balse, atsargius klausimus apie tuos, kuriuos gali tekti palikti. Atsakinėju ramiai, su palengvėjimu. Liūliuojuosi menka viltimi, galgi pavyks išeiti? Oficialiai, dėl pateisinamos priežasties… Artimiesiems tuomet mažiau skaudės. Ir tuo pat metu, tiksliai žinau, nieko nebus. Nepavyks! Noriu pasakyti susirūpinusiai daktarei, kad ir šįkart nepavyks man numirti, man negalima, privalau dar būti. Žinau tai taip aiškiai, kad viltis išsilaisvinti, rodosi naivia vaiko svajone, iš kurios rimti žmonės tik pasišaipo ir globėjiškai paglosto galvelę. O taip buvo gera, bent trumpam atsipalaiduoti ir įsivaizduoti, kad jau viskas. Atbuvau. Atidirbau. Atkentėjau čia… Noriu pasakyti daktarei, kad nesijaudintų, kad nesvarbu, ką rodo jos gudrūs prietaisai, – man vis tiek nepavyks. Turiu dar būti.

Dievo kantrybė begalinė, kaip ir gudrumui Jo nėra ribų. Bet iš kur imtis drąsos būti? Taip, kaip esu, būti nebegaliu. O išlaisvinti manęs iš šitos Gyvenimo dovanos niekas neskuba. Tai kaip dabar gyventi tokiai kreivai, šleivai, išpuikusiai ir gobšai, – niekas patarti nesiruošia… Į Kūrėją nebesikreipsiu, nes Jo tiesmukumas gąsdina. Gimsta išganinga mintis…

Gyvosios psichologijos studija

Seminarai, grupės, konsultacijos. Vilnius, Liepyno 2-65.

Studijos pasiūlymai