APIE MUS

 

,,Gyvoji psichologija“ gimė 2016 m. Ankstyviausiame savo raidos etape tai buvo tik psichoedukacinis tinklaraštis, vėliau jis išaugo į psichologines paslaugas teikiančią studiją ir 2023 m. buvo reorganizuotas į Gamtos ir žmogaus vienovės studijų centrą.

,,Gyvosios psichologijos“ centro veikla remiasi Penkių meilės stichijų filosofija ir Meilės stichijų psichologija. 

Meilės stichijų psichologija – tai autorinė psichologijos kryptis, apjungianti dvasinius gamtos dėsnius, meilės santykius ir žemiško gyvenimo prasmę, – dalykus, iš esmės lemiančius žmogaus psichinę sveikatą ir dvasinę gerovę. 

,,Atradusiosios tvirtą teorinę bazę, savą filosofiją ir suformulavusios savus gyvenimo gerovės principus, susidūrėme su problema – jų realizavimui nebetiko klasikiniai psichinės pagalbos įrankiai. Reikėjo kurti savus. Taip ,,Gyvosios psichologijos“ teikiamų paslaugų sąraše atsirado autorinės praktikos: sensorinė meditacija, terapinis šokis, meditacinė psichoterapija, dvasinio intelekto lavinimo pratybos. Tinkamiausių metodų ir įrankių paieška, jų testavimas truko 2-3 metus. Atlaikiusieji patikimumo, tvarumo ir rezultatų stabilumo testus buvo įtraukti į dabartines ,,Gyvosios psichologijos“ programas“ – Lina Dirmotė. 

Šiai dienai ,,Gyvosios psichologijos“ centras vykdo Meilės stichijų konsultantų rengimo programas ir teikia paslaugas žmonėms, ieškantiems tvarių psichinės sveikatos ir dvasinės gerovės stiprinimo būdų.

 

Apie Meilės stichijų psichologiją.

Meilės stichijų psichologija gimė, kai į psichologiją integravosi dvasiniai Gamtos dėsniai ir didžioji Gamtos išmintis. Penkių meilės stichijų filosofijos idėjos į psichologinių problemų suvokimą įnešė dvasinę dimensiją, kartu su daug Šviesos, vilties ir tikėjimo, kad iš tiesų nėra taip viskas sudėtinga ir nėra beviltiškų situacijų. Yra tik dvasinių Gamtos dėsnių neišmanymas… 

O dvasiniai Gamtos dėsniai sako:

 • Viskas yra daug paprasčiau!
 • Žmogus yra Žemės gamtos dalis ir jis kaip ir Žemės gamta yra ,,padarytas“ iš penkių meilės stichijų: Oro, Ugnies, Vandens, Žemės ir Šviesos.
 • Svarbiausia žmogaus užduotis – pažinti savo paties pagrindinę meilės stichiją ir pradėti ją reikšti, per ją gyventi, dirbti, kurti santykius.
 • Psichologinių problemų, fizinės ar dvasinės negerovės priežastis – meilės stichijų disbalansas, kurį sukelia negebėjimas (baimė) būti savimi, asmeninės vertės praradimas, savo vidinių resursų nerealizavimas, nemokėjimas kurti meilės ryšius ir dalyvauti meilės mainuose.
 • Meilės stichijų balansą galima atkurti! Mes esame ,,padaryti“ taip, kad kurdami meilės ryšius tarpusavyje, dalindamiesi meile su kitais ir su Gamta, galime gyventi gausoje, gerovėje ir harmonijoje. 

,,Mūsų asmeninė ir mūsų klientų patirtis patvirtina Penkių meilės stichijų teorijos veiksmingumą: Penkių meilės stichijų filosofijos idėjos yra praktiškai pritaikomos ir atneša ryškius kokybinius pokyčius į neišmanymo sujauktus ir komplikuotus gyvenimus, kuriems gyvybiškai trūksta ne tik gyvenimo džiaugsmo, bet ir elementaraus balanso“ – Lina Dirmotė.

Daugiau apie Penkių meilės stichijų teoriją galima paskaityti Linos Dirmotės ir Agnės Vėželytės knygoje ,,Penkios meilės stichijos“ (2023, Alma Litera).

 

Apie Liną Dirmotę.

 • Meilės stichijų psichologijos autorė. 
 • Psichologė, psichoterapeutė, pedagogė. 
 • Dvasinio intelekto lavinimo mokytoja.
 • Terapinio šokio instruktorė.
 • Populiarios psichologijos knygų autorė (,,Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“, 2018. ,,Žuvis medyje“, 2020. ,,Vidurio amžiaus paauglystė“, 2021. ,,Penkios meilės stichijos“, 2023)
 • ,,Gyvosios psichologijos“ centro įkūrėja.

 

,,Mano kelias į Meilės stichijų psichologiją prasidėjo nuo kuklaus kabinetuko dabar jau nebeegzistuojančiame ,,Martialio“ viebučio pusrusyje.

Pradžių pradžioje būdama dar visai žalia psichologinio konsultavimo specialistė, bet jau patyrusi Gamtos mokslų fakultetą baigusi pedagogė, bandžiau padėti žmonėms pasitelkdama A.Adlerio individualiosios psichologijos teoriją ir savo darbe naudojau atraktyvius adlerietiškus konsultavimo įrankius. Pajutusi, kad to mažai, į savo darbą su žmonėmis integravau dar ir egzistencinę psichologiją. Netrukus paaiškėjo, kad ir to neužtenka. 

Esu orientuota į rezultatus ir darbo efektyvumą, todėl niekada nenustoju ieškoti… Pamačiusi, kad mano klientų psichologinės nesveikatos simptomai galbūt mažėja, bet daugiau laimės jų gyvenime dėl to neatsiranda, supratusi, kad pasąmonės gelmes siekiantis savęs išsianalizavimas nedaug ką lemia gyvenimo gerovės augimo kontekste, atsisukau į dvasines mokyklas.

Prasidėjo dvasinių paieškų etapas. Domėjausi ezoterika, mokiausi Vedų astrologijos, studijavau įvairias dvasines teorijas (krikščionybė, islamas, budizmas, vedų filosofija). Tvirtai įsitikinau, kad žmogaus gerovę lemia dvasinė dimensija, kitaip tariant dvasingumas arba dvasinis intelektas. 

Kalbant paprasčiau, žmogaus psichinė sveikata ir gerovė tampriai susijusi su jo požiūriu į pasaulį ir save tame pasaulyje. Ar žmogus suvokia save kaip protaujantį gyvūną, egzistuojantį tiesioje gyvenimo linijoje tarp dviejų – gimimo ir mirties – taškų? Ar jis suvokia savo ne tik gyvūnišką, bet ir dvasinę prigimtį? Nuo to daug kas priklauso… Taip pamažu kūrėsi psichologija, kurioje radosi vietos krikščioniškoms vertybėms ir tokioms ,,nepsichologinėms“ sąvokoms kaip siela, tikėjimas, Dievas, nuodėmės. Mano psichoterapija pasipildė religiniu dvasingumu. Radosi pirmoji mano knyga ,,Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“. Deja, žmonėms neišpažįstantiems krikščionybės tokią psichologiją nebuvo lengva suprasti. 

Ir tik kartu su mano dukra Agne ir per Agnę į psichologinių paslaugų erdvę įskriejus Penkioms meilės stichijoms, viskas stojo į savo vietas. Psichologija susijungė su Gamta, o dvasingumas nusileido ant žemės 

Kai į psichologiją integravosi dvasiniai Gamtos dėsniai ir didžioji Gamtos išmintis, galų gale aš iš tiesų įgijau tvirtą pagrindą, kuriuo galiu remtis ir asmeniniame gyvenime, ir profesinėje veikloje. Nebejausdama atskirties tarp teorijos ir praktikos, tarp proto ir kūno, tarp to, ką darau ir to, kuo tikiu.“

Lina 

 

Apie Agnę Vėželytę.

 • Penkių meilės stichijų filosofijos autorė.
 • Meilės stichijų psichologijos konsultantė.
 • Sensorinės meditacijos autorė ir mokytoja.
 • Meditacinės terapijos praktikų instruktorė
 • Energoterapeutė.
 • Knygos ,,Penkios meilės stichijos” (2023, Alma Litera) bendraautorė.
 • ,,Gyvosios psichologijos” centro vadovė.

,,Dvasinio ir energetinio pasaulio pažinimą pradėjau dar ankstyvoje vaikystėje. Būdama penkerių metų amžiaus jau lankiau pirmąsias subtiliųjų pasaulių pažinimo pamokas pas savo pirmąjį Mokytoją.  Visa šeima džiaugėsi, kad atsiradus Mokytojui, jau turėjau kam užduoti savo ,,keistus“ klausimus ir gauti mane tenkinančius atsakymus. Taigi, mano meditacinių ir energoterapinių praktikų ,,stažas“ jau 20 metų. 

Vaikystėje prasidėjusi dvasinė kelionė šiai dienai įgauna vis aiškesnes formas per mano pačios sukurtas autorines praktikas, o ypač per autorinę pasaulio ir žmogaus pažinimo ,,Penkių meilės stichijų“ filosofiją.“

Agnė

___________________________________________________________

Kiti ,,Gyvosios psichologijos“ specialistai

Ilona Kižina – psichologė.
Simona Barysienė – psichologė.
Martyna Kirdeikytė – psichologė.
Vaiva Andrusevičiūtė – marketingas ir socialinių tinklų administravimas.
Tautvydas Ilčiukas – informacinių technologijų sprendimai ir priežiūra.
Simona Kazlauskaitė – dizainas ir vizualiniai sprendimai.
Santa Katkutė – Fotografė.

Dėkojame už atsiliepimus.
Džiaugemės kartu su jumis kiekvienu jūsų pokyčiu!
0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasĮ parduotuvę