,,Gyvoji psichologija“ gimė 2016 m. Ankstyviausiame savo raidos etape tai buvo tik psichoedukacinis tinklaraštis, vėliau jis išaugo į psichologines paslaugas teikiančią studiją ir 2023 m. buvo reorganizuotas į Gamtos ir žmogaus vienovės studijų centrą.
,,Gyvosios psichologijos“ centro veikla remiasi Penkių meilės stichijų filosofija ir Meilės stichijų psichologija.
Meilės stichijų psichologija – tai autorinė psichologijos kryptis, apjungianti dvasinius gamtos dėsnius, meilės santykius ir žemiško gyvenimo prasmę, – dalykus, iš esmės lemiančius žmogaus psichinę sveikatą ir dvasinę gerovę.
,,Atradusiosios tvirtą teorinę bazę, savą filosofiją ir suformulavusios savus gyvenimo gerovės principus, susidūrėme su problema – jų realizavimui nebetiko klasikiniai psichinės pagalbos įrankiai. Reikėjo kurti savus. Taip ,,Gyvosios psichologijos“ teikiamų paslaugų sąraše atsirado autorinės praktikos: sensorinė meditacija, terapinis šokis, meditacinė psichoterapija, dvasinio intelekto lavinimo pratybos. Tinkamiausių metodų ir įrankių paieška, jų testavimas truko 2-3 metus. Atlaikiusieji patikimumo, tvarumo ir rezultatų stabilumo testus buvo įtraukti į dabartines ,,Gyvosios psichologijos“ programas“ – Lina Dirmotė.
Šiai dienai ,,Gyvosios psichologijos“ centras vykdo Meilės stichijų konsultantų rengimo programas ir teikia paslaugas žmonėms, ieškantiems tvarių psichinės sveikatos ir dvasinės gerovės stiprinimo būdų.
Apie Meilės stichijų psichologiją.
Meilės stichijų psichologija gimė, kai į psichologiją integravosi dvasiniai Gamtos dėsniai ir didžioji Gamtos išmintis. Penkių meilės stichijų filosofijos idėjos į psichologinių problemų suvokimą įnešė dvasinę dimensiją, kartu su daug Šviesos, vilties ir tikėjimo, kad iš tiesų nėra taip viskas sudėtinga ir nėra beviltiškų situacijų. Yra tik dvasinių Gamtos dėsnių neišmanymas…
O dvasiniai Gamtos dėsniai sako:
,,Mūsų asmeninė ir mūsų klientų patirtis patvirtina Penkių meilės stichijų teorijos veiksmingumą: Penkių meilės stichijų filosofijos idėjos yra praktiškai pritaikomos ir atneša ryškius kokybinius pokyčius į neišmanymo sujauktus ir komplikuotus gyvenimus, kuriems gyvybiškai trūksta ne tik gyvenimo džiaugsmo, bet ir elementaraus balanso“ – Lina Dirmotė.
Daugiau apie Penkių meilės stichijų teoriją galima paskaityti Linos Dirmotės ir Agnės Vėželytės knygoje ,,Penkios meilės stichijos“ (2023, Alma Litera).
Apie Liną Dirmotę.
,,Mano kelias į Meilės stichijų psichologiją prasidėjo nuo kuklaus kabinetuko dabar jau nebeegzistuojančiame ,,Martialio“ viebučio pusrusyje.
Pradžių pradžioje būdama dar visai žalia psichologinio konsultavimo specialistė, bet jau patyrusi Gamtos mokslų fakultetą baigusi pedagogė, bandžiau padėti žmonėms pasitelkdama A.Adlerio individualiosios psichologijos teoriją ir savo darbe naudojau atraktyvius adlerietiškus konsultavimo įrankius. Pajutusi, kad to mažai, į savo darbą su žmonėmis integravau dar ir egzistencinę psichologiją. Netrukus paaiškėjo, kad ir to neužtenka.
Esu orientuota į rezultatus ir darbo efektyvumą, todėl niekada nenustoju ieškoti… Pamačiusi, kad mano klientų psichologinės nesveikatos simptomai galbūt mažėja, bet daugiau laimės jų gyvenime dėl to neatsiranda, supratusi, kad pasąmonės gelmes siekiantis savęs išsianalizavimas nedaug ką lemia gyvenimo gerovės augimo kontekste, atsisukau į dvasines mokyklas.
Prasidėjo dvasinių paieškų etapas. Domėjausi ezoterika, mokiausi Vedų astrologijos, studijavau įvairias dvasines teorijas (krikščionybė, islamas, budizmas, vedų filosofija). Tvirtai įsitikinau, kad žmogaus gerovę lemia dvasinė dimensija, kitaip tariant dvasingumas arba dvasinis intelektas.
Kalbant paprasčiau, žmogaus psichinė sveikata ir gerovė tampriai susijusi su jo požiūriu į pasaulį ir save tame pasaulyje. Ar žmogus suvokia save kaip protaujantį gyvūną, egzistuojantį tiesioje gyvenimo linijoje tarp dviejų – gimimo ir mirties – taškų? Ar jis suvokia savo ne tik gyvūnišką, bet ir dvasinę prigimtį? Nuo to daug kas priklauso… Taip pamažu kūrėsi psichologija, kurioje radosi vietos krikščioniškoms vertybėms ir tokioms ,,nepsichologinėms“ sąvokoms kaip siela, tikėjimas, Dievas, nuodėmės. Mano psichoterapija pasipildė religiniu dvasingumu. Radosi pirmoji mano knyga ,,Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“. Deja, žmonėms neišpažįstantiems krikščionybės tokią psichologiją nebuvo lengva suprasti.
Ir tik kartu su mano dukra Agne ir per Agnę į psichologinių paslaugų erdvę įskriejus Penkioms meilės stichijoms, viskas stojo į savo vietas. Psichologija susijungė su Gamta, o dvasingumas nusileido ant žemės
Kai į psichologiją integravosi dvasiniai Gamtos dėsniai ir didžioji Gamtos išmintis, galų gale aš iš tiesų įgijau tvirtą pagrindą, kuriuo galiu remtis ir asmeniniame gyvenime, ir profesinėje veikloje. Nebejausdama atskirties tarp teorijos ir praktikos, tarp proto ir kūno, tarp to, ką darau ir to, kuo tikiu.“
Lina
Apie Agnę Vėželytę.
,,Dvasinio ir energetinio pasaulio pažinimą pradėjau dar ankstyvoje vaikystėje. Būdama penkerių metų amžiaus jau lankiau pirmąsias subtiliųjų pasaulių pažinimo pamokas pas savo pirmąjį Mokytoją. Visa šeima džiaugėsi, kad atsiradus Mokytojui, jau turėjau kam užduoti savo ,,keistus“ klausimus ir gauti mane tenkinančius atsakymus. Taigi, mano meditacinių ir energoterapinių praktikų ,,stažas“ jau 20 metų.
Vaikystėje prasidėjusi dvasinė kelionė šiai dienai įgauna vis aiškesnes formas per mano pačios sukurtas autorines praktikas, o ypač per autorinę pasaulio ir žmogaus pažinimo ,,Penkių meilės stichijų“ filosofiją.“
Agnė
___________________________________________________________